ИНФАРКТНА ПОБЕДА СЪС 70 :67 ЗА МОНТАНА В ЗАЛА МЛАДОСТ

Монтана победи със 70:67 над словенския Цинкарна (Целие) в среща от XI кръг на турнира на Адриатическата лига. С успеха си Монтанския клуб временно се изкачиха на първото място и увеличиха значително шансовете си за класиране за финалния турнир. Мачът започна добре за нашите баскетболиски и продължи така до почивката. Третата част започна ожесточено и борба за всяка точка. Монтанския отбор не издържа на високите обороти и противника му поведе с 54 – 43 точки и в оставащите минути успяха да запишат само една точка. Още в началото на последната четвърт Монтана успя да излезе от шока и 4.20 сек. преди края Христина Иванова вкара тройка и изравни 58-58. До края на срещата предстояха тежки минути. Заслужават поздравление за борбения дух и голямото желание за победа всички момичета, с което изправиха на крака във възторг монтанската публика в зала Младост. Домакините заслужено ликуваха. Американката Тейлър Манюел се отличи с дабъл-дабъл за победителките – 10 точки и 15 борби. С 27 точки Христина Иванова стана топ-реализатор на срещата, а Радостина Димитрова се включи силно от пейката с 14 т. .

Монтана – Цинкарна Целие 70:67 (22:17, 17:14, 5:24, 26:12)

Монтана: Виктория Стойчева 6, Цветомила Шаренкапова 4, Тейлър Манюел 10, Димана Макариева-кап. 7, Христина Иванова 27 (Радостина Димитрова 14, Олга Дубровина 2, Габриела Костова, Мария Желязкова). Треньор: Стефан Михайлов.